Kur tad tu nu biji – 2021

554
Harijs Jurgensons, Gustavs Dosbergs
Harijs Jurgensons, Gustavs Dosbergs

 Jau 9. reizi marta beigās norisinājās starptautiskais konkurss “Kur tad tu nu biji 2021”, kas kopš pirmsākumiem veidots, lai popularizētu latviešu tautas dziesmu un latviešu komponistu mūzikas aranžējumus klasiskajai ģitārai. Konkurss veltīts ģitārista Andra Kārkliņa piemiņai, tā idejas autors ir ģitārists, ģitārspēles pedagogs Andris Grīnbergs. Ik gadu konkurss tiek rīkots kā ģitāristu nedēļa, kuras ietvaros tiekas topošie jaunie ģitāristi, viņu pedagogi un profesionāļi – ģitārspēles meistari.

    Ir milzīgs prieks, ka konkursu dzīve nav apstājusies šajā laikā. Jau pagājušajā gadā “KTTNB” bija viens no retajiem konkursiem, kuru neatcēla, bet kurš ārkārtējās situācijas laikā norisinājās attālināti – video formātā, tādējādi dodot konkursantiem pavisam jaunu pieredzi. Arī šogad no 31. marta varējām sekot konkursantu sniegumam, izvirzīt savus favorītus platformā Youtube.

    Piedalīties konkursā varēja plašs interesentu loks – kā mūzikas skolu audzēkņi, tā arī privātskolēni, interešu izglītības audzēkņi, mūzikas vidusskolu audzēkņi un arī pedagogi. Dalībnieki tika dalīti un vērtēti grupās gan pēc klasēm, vecuma, gan līmeņa. Konkursam notiekot attālināti, tajā piedalījās ne tikai starptautiska žūrija, bet arī dalībnieki no dažādām valstīm.

    Mūsu skolu konkursā pārstāvēja 5. ģitāras spēles klases audzēknis Harijs Jurginsons, iegūstot 2. vietu savā klašu grupā, un 6. ģitāras spēles klases audzēknis Gustavs Dosbergs, arī iegūstot 2. vietu 6. / 7. klašu grupā.

    Konkursu vērtēja  Igors Šošins (žūrijas priekšsēdētājs, BY), Aivars Hermanis (LV), Reinis Krūziņš (LV), Vladimirs Kudrins (LV) un Andris Grīnbergs (LV).

    Šogad konkursa žūrija uzsāka jaunu tradīciju – piešķīra balvu, meistarklasi – video nodarbību kādam tās izvēlētam konkursa dalībniekam. Milzīgs pārsteigums un patiess prieks, ka žūrijas pārstāvis Vladimirs Kudrins balvu piešķīra mūsu skolas audzēknim Harijam Jurginsonam par Leo Brauera skaņdarbu “Viena diena novembrī”.

    Apsveicam mūsu skolas zēnus Hariju un Gustavu ar lieliskajiem rezultātiem un sakām paldies viņu skolotājai Ivetai Āboliņai! Paldies arī Andrim Grīnbergam par interesantu un radošu konkursa organizēšanu citādā – attālinātā formātā, tādējādi turpinot brīnišķīgo un katru gadu gaidīto tradīciju, kaut arī šobrīd attālināti, bet tomēr tikties, pulcēt vienkopus ģitārspēles entuziastus, rast iespēju muzicēt, iedvesmot, mācīties vienam no otra un mudināt attīstīt un pilnveidot ģitāras spēles prasmes.

Uz tikšanos nākamgad – jau desmitajā “Kur tad tu nu biji 2022”!