Sadraudzības koncerts “Mana mīļā flauta”

897

Piektdien, 2021. gada 12.martā, jau piekto reizi norisinājās Bauskas, Salaspils, Ropažu un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu audzēkņu sadraudzības koncerts “Mana mīļā flauta”. Lai gan šoreiz satikšanās notika virtuālā formātā, tā bija ne mazāk aizraujoša! 

Pēdējās nedēļas ir bijušas ļoti darbīgas – katrs audzēknis mājas apstākļos iespēlēja savu skaņu celiņu kopīgajam skaņdarbam, vēlāk uzfilmēja arī video. Tālāk sekoja skolotāju uzdevums to visu “salikt kopā”, izveidojot nelielu virtuālu koncertu. 

Flautas skolotājas, grupas „Svīres” dalībnieces, katru gadu sadraudzības koncertam izveido jaunus aranžējumus kādai latviešu tautasdziesmai un populārai melodijai no kinofilmām vai popmūzikas. 

Šogad jaunāko klašu audzēkņi atskaņoja Salaspils MMS flautas skolotājas Madaras Behmanes apdari latviešu tautas dziesmai “Trīs rītiņi saule lēca”, bet  vecāko klašu mūziķi izpildīja leģendārās komiķu apvienības “Monty Python” dziesmu “Always look on the bright side of life” /”Vienmēr skaties uz dzīves gaišo pusi”’/ Bauskas un Vecumnieku MMS flautas skolotājas Zanes Jurēvicas aranžējumā. Šajā reizē ansambļa priekšnesumus īpašus padarīja tas, ka jaunie mūziķi tikai koncerta laikā pirmo reizi dzirdēja, kā tas skan kopā ar pārējiem. 

Sadraudzības koncertā šogad piedalījās 40 flautas spēles audzēkņi. Koncertā bija dzirdami arī solo priekšnesumi un motivējoši sveicieni.

Sirsnīgs paldies Ropažu MMS flautas skolotājai Santai Grigorjevai par visa materiāla apvienošanu labskanīgā rezultātā!

Novēlam, lai šis virtuālais saulstariņš uzmundrina, priecē un liek  pasmaidīt, dodoties pavasara brīvdienās, lai sakopotu spēkus atlikušajam mācību gadam! 

Zane Jurēvica, Madara Behmane