Eiropas Transporta komisāre Violeta Bulca sveic Ričardu Kristeru Knipši Foto: Aivis Freidenfelds, SM
Eiropas Transporta komisāre Violeta Bulca sveic Ričardu Kristeru Knipši Foto: Aivis Freidenfelds, SM

Lidostā „Rīga” šobrīd apskatāma bērnu un jauniešu zīmējumu izstāde „Ja man būtu tālvadības gaisa kuģis…”, kas tapusi Latvijas prezidentūras ES padomē rīkotās augsta līmeņa konferences „Aviācijas nākotnes perspektīvas” ietvaros. Izstādē aplūkojami arī Salaspils Mūzikas un mākslas skolas un Salaspils 1.vidusskolas bērnu zīmējumi.

Konkursa uzdevums bija iejusties konstruktoru – izgudrotāju lomā un uz papīra attēlot savu fantāziju par tēmu „Ko es darītu, ja man būtu tālvadības gaisa kuģis”.

3.martā starptautiskajā lidostā „Rīga” pulcējās izstādes darbu autori un viņu skolotāji no Salaspils, Ķekavas, Mārupes, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolām un Salaspils 1. vidusskolas vizuāli plastiskās mākslas pulciņa. Pasākuma atklāšanā piedalījās starptautiskās lidostas “Rīga” valdes priekšsēdētājs Andris Liepiņš, Civilās aviācijas aģentūras direktors Māris Gorodcovs.

Izstādes atklāšana bija ļoti īpašs pasākums, katrs dalībnieks saņēma piemiņas balvu no civilās aizsardzības aģentūras un Lidostas Rīga, bija arī iespēja doties ekskursijā pa lidostu, iepazīties ar jauno ugunsdzēsēju depo un piedalīties jaunās ugunsdzēsēju mašīnas darbības prezentācijā. Savukārt 6.martā konferences „Aviācijas nākotnes perspektīva” noslēguma laikā tika apbalvoti labāko darbu autori, tai skaitā Salaspils Mūzikas un mākslas skolas audzēknis Ričards Kristers Knipšis.

Atzinības rakstu gan autoram, gan skolai pasniedza Latvijas Republikas Satiksmes ministrs Anrijs Matīss un EK Mobilitātes un Transporta komisāre Violeta Bulca.

Par lielisko konkursa izstrādi un norisi paldies Eiropas Savienības lietu un starptautisko attiecību daļas Civilās aviācijas aģentūras vecākajai inspektorei Inārai Pomerei.

Autors: Evija Mitkus