Jaunie mākslinieki iekrāso pavasari

2885
Mākslas dienas Salaspilī 2016
Mākslas dienas Salaspilī 2016

Salaspils Mūzikas un mākslas skolas vizuāli plastiskās mākslas nodaļā viss aprīļa mēnesis noritējis spraigā darbošanās ritmā.

Latvijas profesionālās ievirzes izglītības iestāžu mākslas un dizaina jomas programmu audzēkņu Valsts konkursā veiksmīgi startēja skolas komanda – Ieva Remerte, Kristiāns Klūģis, Ričards Kristers Knipšis un Rūdis Jānis Sausnītis, ierindojoties starp laureātiem ar novērtējumu –  atzinība.

Audzēkņiem bija arī lieliska iespēja apmeklēt klātienē Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, iepazīties ar RDMV darbības jomām un mācību programmām, kā arī apmeklēt Valsts konkursa izstādi ,,365 putni’’.

Radošā skolotāju un audzēkņu sadarbībā aizritējuši arī Salaspils Mākslas dienu pasākumi. Par labu tradīciju ir kļuvušas tikšanās ar pazīstamiem mākslas jomas pārstāvjiem. Šogad spilgts un informatīvi bagāts bija LMA lektores, docentes Edītes Bērziņas stāstījums par pilsētvides dizainu. Lektore vēsturiskā šķērsgriezumā, ar trāpīgiem piemēriem un tēlainu stāstījumu iepazīstināja klātesošos ar svētku veidošanas tradīcijām Latvijā un pasaulē.

Turpinājumā ikvienam interesentam tika dota iespēja piedalīties mākslas darbnīcās – „Pinums”, „Kaleidoskops”, „Iepazīsti Matisu”, „Atspiedums”, radot funkcionālā dizaina priekšmetus – puķu kastes. Saulainā pēcpusdienā Rīgavas Mūzikas un mākslas dārzā noritēja akcija „Iekrāso pavasari”, kur katrs varēja līdzdarboties krāsainu ziedu stādīšanā. Asociācijās ar stāstu par garo pupu vēlam, lai reiz iesēta brīnišķa sēkliņa aug augumā, lai domas un ieceres iet plašumā, lai izveidotais Mākslas un mūzikas dārzs kļūst par radošu inkubatoru, kas rosina vēlmi meklēt arvien jaunas mākslas izpausmes. Varbūt arī kāda sēkliņa iekrīt tavā vai tava bērna sirdī, jo māksla iekrāso ne tikai pavasari, bet arī cilvēka dzīvi, un atceries, ka uzņemšana Mūzikas un mākslas skolā nākamajam mācību gadam jau ir sākusies…

Evija Mitkus,
Vizuāli plastiskās mākslas nodaļas vadītāja