Karstā vasara

1764
Pirmā no kreisās puses - Viktorija Tarnavska. Foto: Kaspars Balamovskis

Ai, skaistā Latvijas vasara! Tā šogad ir karsta gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Mēs baudām gan saulītes svelmi, gan kultūras notikumu blīvumu. Arī Salaspils Mūzikas un mākslas skolas vasara izdevusies muzikāli karsta un notikumiem bagāta.
16,jūnijā pie kaimiņiem uz Stopiņu novadu kopā ar pedagoģi Tatjanu Gajevsku devās mūsu skolas audzēknes Sandra Kirilova un Agnese Cunska, lai Latvijas akordeona ansambļu un orķestru festivālā, iekļaujoties 100 Latvijas akordeonistu koporķestra sastāvā, svinētu Latvijas 100 un Līgo parka 30 gadu jubileju.

Jūnija pēdējā dekāde satraukuma pilna bija sešiem šā gada absolventiem, kuri izvēlējas savu dzīvi arī turpmāk saistīt ar mūziku un mākslu jau profesionālā līmenī. Mūsu audzēkņi lieliski demonstrēja savu talantu un iegūtās profesionālās prasmes iestājpārbaudījumos. Mēs sveicam ar iestāšanos mūzikas un mākslas vidusskolās Kristīni Triznu (PIKC NMV Jaņa Rozentāla mākslas skolā), Poļinu Kozlovsku (Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas vijoles klasē), Elzu Aneti Bauernieci (Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas alta klasē), Endiju Lagzdiņu (JMRMV džeza un populārās mūzikas klavierspēles klasē), Aleksandru Latiņinu un Marku Kristianu Babri (JMRMV klavieru klasē). Priecājamies un lepojamies! Lai veicas turpmākajās gaitās!

Prieka un darba pilnas rokas bija arī koklētāju ansamblim un tā vadītājai skolotājai Inesei Putniņai, jo mūsu koklētājas piedalījās Latvijas Dziesmu un deju svētkos. Tika izbaudīti gan skates uztraukumi, gan svētku gājiena dižums, gan patiess muzicēšanas prieks skaistajā kokļu mūzikas koncertā “Stīgo, brālīt! Stīgo, māsiņ!”

Aizrautīga darba cēliens ar brīnišķīgu koncertu 24.jūlijā noslēdzās SMMS 6.vijoļspēles klases audzēknei Viktorijai Tarnavskai (ped. Kristīne Matule). Viktorija jau februārī izturēja atlases konkursu un tika uzņemta īpašajā Latvijas Simtgades jauniešu simfoniskajā orķestrī. Kopš tā laika jaunie talantīgie mūziķi meistarklasēs, regulāros mēģinājumos un vasaras nometnē sagatavoja daudzpusīgu un interesantu koncertprogrammu. Projekta rezultāts īstenojās koncertā ”Dzimuši Latvijā” uz Dzintaru koncertzāles skatuves ar spožākajām latviešu mūzikas zvaigznēm: Kseniju Sidorovu, Vinetu Sareiku, Kristīni Opolais un Aināru Rubiķi pie diriģenta pults. Koncerts bija lielisks un aizraujošs, to iemūžināja arī Latvijas Televīzija. Viktorijai tas bija neaizmirstams piedzīvojums – iegūti jauni draugi un fantastiska muzikālā pieredze.

Klāt augusts. Mēs krājam spēkus jaunajam mācību gadam un jauniem muzikāliem un mākslinieciskiem izaicinājumiem!

Skolas direktore Rūta Bugavičute