Ko tie tur ar tiem māliem!

386
„Ziedi pļavā”, Sandra Ezera
„Ziedi pļavā”, Sandra Ezera

No 26.05.23. līdz 30.09.23. „Ķieģeļceplī” Raunas pagastā, Smiltenes novadā, apskatāma keramiķa Jēkaba Drandas atcerei veltītā keramikas konkursa „Ko tie tur ar tiem māliem!” darbu izstāde.

Keramiķis Jēkabs Dranda (10.04.1853. – 03.05.1915.) nāk no Smiltenes novada „Meža Drandām”. Viņa darbi 20. gs. sākumā bija paraugs visas Latvijas amatniekiem veidot nacionāli spilgtu un laikmetīgu lietišķo mākslu. Darbi tika darināti pēc latviešu tradicionāliem podniecības paņēmieniem zemglazūras apgleznojumā ar krāsainiem toņmāliem – angobām. Tajos skatāmi augu ornamenti un jūgendstila motīvi.
1906. gadā Starptautiskajā mākslas un mājrūpniecības izstādē Milānā meistara darinātajiem šķīvjiem tika piešķirta sudraba medaļa.

Šogad aprīlī, atzīmējot keramiķa 170. dzimšanas dienu un novērtējot meistara atstāto mantojumu, tika organizēts pirmais keramikas darbu konkurss bērniem un jauniešiem no profesionālās ievirzes izglītības programmām un interešu izglītības programmām. Audzēkņi tika aicināti mālā veidot šķīvjus par tēmu „Pavasaris”. Atzinību par darbu „Ziedi pļavā” ieguva mūsu skolas 4. klases audzēkne Sandra Ezera, skolotāja Iveta Aigare. APSVEICAM!