Lietuvas prezidenta pilī

1528
Koncerts “Celebration of Hope” / Photos of the Office of the President of the Republic of Lithuania / Robertas Dačkus

Īsu brīdi pirms Ziemassvētkiem, 2019. g. 20. decembrī Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, Lietuvas prezidenta pils Baltajā zālē notika koncerts ar simbolisku nosaukumu “Cerību svētki”. Tas bija noslēguma pasākums labdarības projektam “Atskaties…”, kas tapis, domājot par cilvēkiem,
kam trūkst māju siltuma un tuvinieku uzmanības. Koncerts sniedz iespēju sajust mūzikas emocionālo ietekmi.
“Atskaties, nenovērsies no tiem, kuriem dzīves gājums nav tik veiksmīgs! Nepaej garām noskumušam, vientuļam, siltumu un atbalstu meklējošam! Muzicējošu bērnu sirsniņas ir labestības pilnas, un viņu atskaņotā mūzika sniedz pašas gaišākās emocijas,” tā koncerta ievadā teica projekta idejas autore, Viļņas Jaunās Viļņas mūzikas skolas pedagoģe Irēna Žilinskiene. Projektā jau daudzu gadu garumā piedalās arī Salaspils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, dodoties ciemos ar koncertiem un izstādēm pie dzīves pabērniem bērnu namos un sociālās aprūpes centros.
Projekta 2019. gada noslēguma koncertā piedalījās Lietuvas mūzikas skolu izcilākie audzēkņi, kā arī mūsu skolas duets Viktorija Tarnavska (vijole) un Aleksandrs Komka (klavieres). Koncertu klausījās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda ar savu kundzi Dianu Nausedieni, kura ir šī projekta patronese. Pēc koncerta Lietuvas prezidents ar kundzi sveica mūziķus ar tuvojošamies svētkiem un vēlēja visiem radošas veiksmes un iejūtības pilnas sirdis arī turpmāk.