Skaisto skolas tradīciju, kad izcilākie audzēkņi mācību noslēgumā sniedz solokoncertu, šogad turpina skolotājas Natālijas Karpovas klavieru klases audzēknis Aleksandrs Komka.

Pirms koncerta Aleksandram uzdevām dažus jautājumus:

Saša, pastāsti, lūdzu, kā viss sākās?

Sākās, varētu teikt, kuriozi. Mācīties mūzikas skolā es negrasījos. Tā bija vecmāmiņa, kas paņēma mani pie rokas, aizveda uz skolu un aizvēra aiz manis skolas durvis. Šīs durvis es drīkstēšot atvērt  tikai ar skolas beigšanas apliecību rokā.

Vai tev uzreiz iepatikās mācīties mūzikas skolā?

Es tā neteiktu, bet es ļoti centos. Un jau 2.klasē piedalījos divos konkursos: Etīžu konkursā Saldū iegūstot 2.vietu, bet Dobelē – pirmo. Kad mācījos 3. klasē, devos jau uz savu pirmo starptautisko P.Čaikovska konkursu, kur ieguvu 1.vietu. Nu vārti bija vaļā, un tad jau aizgāja!

Kad tu saprati, ka vēlies nodarboties ar mūziku profesionāli?

Vispirms radās atbildības izpratne par to, ko es daru, jo mūsu darbs rit tandēmā ar manu skolotāju Natāliju Karpovu. Es apzinos, ka uzstāšanās reizēs prezentēju ne tikai sevi, bet arī savu pedagoģi, skolu un Salaspili.  Mācoties 5.klasē sapratu, ka bez mūzikas savu dzīvi nespēju iedomāties. Tas notika brīdī, kad sāku muzicēt kameransamblī ar vijolnieci Viktoriju Tarnavsku. Man pavērās jauns skats uz bagāto mūzikas pasauli. Kļuva skaidrs, ka mūzikas valodā varu komunicēt ar ļoti daudziem cilvēkiem, un, ja es būšu patiess, viņi mani sapratīs.

Kuras uzstāšanās tev palikušas atmiņā?

Tādu ir daudz. Starptautiskais Brāļu Mediņu konkurss, Stokholmas jauno mūziķu konkurss, „Talants Latvijai”, kā arī ļoti veiksmīgas uzstāšanās kameransambļu konkursos Rīgā, Daugavpilī, Talsos, Liepājas Lielajā dzintarā. Spilgti iespaidi ir palikuši par skolas 25 gadu jubilejas koncertu Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē, kur es kopā ar Viļņas kamerorķestri Ričarda Sviackevičius vadībā atskaņoju V.A.Mocarta klavierkoncertu.

Vai tev ir elks pianismā?

Jā, tas ir Deniss Macujevs. Vēl man patīk klavieru trio „Bel Suono”.

Kāds tu esi pēc rakstura? Kāda mūzika tev ir tuva?

Esmu romantiķis un mīlu romantisko mūziku. Man ļoti patīk F.Šopēns.

Kādi ir tavi tuvākie nākotnes plāni?

Plānu ir daudz, taču svarīgākais šobrīd ir sekmīgi absolvēt mūzikas skolu un iestāties mūzikas vidusskolā.