Marija Mičule
Marija Mičule "Pilsēta", Salaspils MMS

Ir noslēdzies 2020. gadā rīkotais akvareļgleznojumu konkurss, iedvesmojoties no izcilā latviešu akvareļu glezniecības meistara Jāņa Brektes daiļrades un par godu mākslinieka simtajai jubilejai.

Latvijas mākslas vēsturē Jānis Brekte (1920-1985) galvenokārt pazīstams ar akvareļa tehnikā gleznotiem Vecrīgas skatiem, taču viņa darbos sastopamas arī industriālas ainavas – ostas, kuģi, ceļamkrāni un jaunceltnes, atspoguļoti tuvu un tālu ceļojumu iespaidi, daudz gleznotas klusās dabas un lauku ainavas ar upēm, ezeriem, mežiem, pakalniem un jūras krastu. Tādēļ arī konkursa tēmas bija trīs: Pilsēta, Lauku ainava un Klusā daba.

Jānis Brekte bērnības gadus pavadījis Gulbenes novada Lizuma pagastā. Tur joprojām dzīvo mākslinieka meita, krāšņo ziedu gleznotāja Ilona Brekte. Arī mazbērni Patricija un Kristians ir mākslinieki. Konkursa rīkotāji – Gulbenes Mākslas skola, Art Studio Peahen, Ilona un Patricija Brektes – rosināja jaunos mākslas entuziastus vecumā no 7 līdz 19 gadiem iepazīt mākslinieka darbus, vērot, izjust dabas un cilvēka radītās pasaules mijiedarbību, tēlainību un pārmaiņas, pētīt dažādus akvareļglezniecības paņēmienus un apjaust akvareļa tehnikas burvību.

Lai arī konkursa norisi un mākslinieka jubilejas svinības ietekmēja ārkārtas situācija un Covid-19 infekcijas ierobežošanas pasākumi, konkursā piedalījās 44 Latvijas mākslas skolu, vispārizglītojošo skolu un mākslas studiju pārstāvji. Vērtēšanai tika iesūtīti 263 darbi, kuri skatāmi virtuālā izstādē Facebook Gulbenes Mākslas skolas lapā.

Salaspils Mūzikas un mākslas skola ir priecīga un lepna, ka vecuma grupā 11-13 gadi mūsu audzēknes Marijas Mičules darbs “Pilsēta” konkursā ir novērtēts ar 1. vietu!

Savukārt Annas Gulbes darbi “Ezers” un “Variācijas par J. Brektes Vecrīgu” ieguvušas Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Atzinību.

Anna Gulbe "Ezers". Salaspils MMS
Anna Gulbe “Ezers”. Salaspils MMS
Anna Gulbe “Variācijas par J. Brektes Vecrīgu”. Salaspils MMS
Anna Gulbe “Variācijas par J. Brektes Vecrīgu”. Salaspils MMS

Apsveicam Mariju, Annu un viņu pedagoģi Antru Ivdru!