Preiļos pasniegta Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā

564
Jazepa pigozna balvas latvijas ainavu gleznieciba pasniegsanas ceremonija. Preili.LV, foto V.Agurjanovs
Jazepa pigozna balvas latvijas ainavu gleznieciba pasniegsanas ceremonija. Preili.LV, foto V.Agurjanovs

Šī gada 17. septembrī jau astoto gadu pēc kārtas Preiļos tika pasniegta Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā.

Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā dibināta 2015. gadā, tās pasniegšanu iedibināja Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāņa Anmaņa jauno talantu atbalsta fondu, un idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču un māksliniekam Jāni Anmani un Jāni Strupuli. Balvas mērķis ir turpināt attīstīt un popularizēt Latvijas ainavu glezniecību, kā arī vienot Latvijas galvaspilsētas un novadu kultūras dzīvi.

Šogad Jāņa Strupuļa veidoto laureāta medaļu, Zelta diplomu un Preiļu novada domes piešķirto naudas balvu 3000 eiro par darbu “Trīs vītoli ar rietošu sauli” saņēma mākslinieks Indulis Landaus.

Jau piekto gadu arī jaunajiem talantiem bija iespēja parādīt savu veikumu un pretendēt uz balvu jauniešiem Latvijas ainavu glezniecībā. Pirmā un otra vieta šogad piešķirta PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” audzēkņiem Egilam Govilovam un Jelizavetai Bogdanovai, bet trešajā vietā ierindojās Salaspils Mūzikas un mākslas skolas ped. Antras Ivdras audzēkne Anna Gulbe un mājiniece – Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Oļesja Romančuka.
Jauno mākslinieku konkursa izstādes darbi apskatāmi Preiļu Mūzikas un mākslas skolas 2. stāva zālē.