P.Čaikovskis 1840-1893
P.Čaikovskis 1840-1893

2014.gada 7. decembrī ar laureātu koncertu Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē noslēdzās X Starptautiskais P.Čaikovska klaviermūzikas izpildītāju konkurss, kuru organizēja Kokneses Mūzikas skola sadarbība ar Kokneses novada domi. Veiksmīgākie konkursanti ar savu sniegumu priecēja rīdziniekus un savus draugus, radus un atbalstītājus. Koncerta programmu atklāja mūsu skolas audzēknis Aleksandrs Komka ar P.Čaikovska skaņdarbu “Baznīcā”, bet koncerta turpinājumā uzstājās Marks Kristians Babris, atskaņojot J.Ivanova 3 prelūdijas.

Konkurss Koknesē norisinājās 6.decembrī. Konkursantus vērtēja starptautiska žūrija:

  • Ludmila Piotrovskaja – Sankt-Pēterburgas Kolpino P.Čaikovska mākslas skolas vecākā pasniedzēja;
  • Vaiva Purlyte – Klaipēdas J.Mikalauskasa Mūzikas skolas vecākā pasniedzēja;
  • Elīna Bambāne – S.Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas klavieru nodaļas vadītāja.

Dalībnieki – 63 dažādu tautību jaunie pianisti no Minskas, Sankt-Pēterburgas, Kaļiņingradas, Viļņas, Klaipēdas, Narvas, Paņevežas, Rīgas, Ventspils, Daugavpils un citām Latvijas pilsētām. Programmā viens vai vairāki P.Čaikovska skaņdarbi un konkursanta pārstāvētās valsts komponista skaņdarbs.

Augstu žūrijas vērtējumu par teicamu sniegumu saņēma mūsu skolas audzēkņi Aleksandrs Komka un Marks Kristians Babris. Aleksandram – 1.vieta, Markam – 2.vieta. Daudz atzinīgu vārdu par savu audzēkņu sniegumu uzklausīja arī viņu pedagogs  Natālija Karpova.