Myths and legends of my people Antra Ivdra
Myths and legends of my people Antra Ivdra

 Antra Ivdra (1966.) ieguvusi klasisko Latvijas mākslas izglītību ar maģistra grādu J. Rozentāla Rīgas mākslas vidusskolā un Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā, I. Zariņa meistardarbnīcā (1988 – 1995). Izstādēs piedalās kopš 1990. gadu sākuma.

Izstādē apskatāmas 2012. un 2013. gadā tapušās gleznas.

 „…katra glezna kā mirkļa un izjūtu fiksācija no redzētā, izjustā un fantazētā ir līdzīga aizejošam kuģim – tas aizpeld, bet kaut kas no tā paliek un saglabājas…”

“…Antras glezniecību gribas saukt par modernisma klasikas – kubisma – iedvesmotu. Bet ne tikai. Viņas melnbalti pelēkā krāsu kolorīta izjūta ir veidojusi Ivdras pašas kubismu, iespējams, ekspresīvāku nekā citi „latvju kubisti” – Vilis Ozols un Māra Vaičūnas.

 ( Guna Millersone, Talsu novada muzeja galvenā speciāliste mākslas jautājumos par izstādi “Vakardienas aizgājušie kuģi” Talsu muzejā 2013.g. “Studijai”.)

Antra Ivdra ir sarīkojusi vairāk kā 10 personālizstādes Tukumā un Rīgā, no kurām nozīmīgākās:
“DEJA” (LKKF stipendija), “PERSONĪGI” Tukuma mākslas muzejā, “MITOMORFOLOĢIJA”, “VAKARDIENAS AIZGĀJUŠIE KUĢI” Talsu mākslas muzejā.

2015.gadā, sadarbībā ar Mondi galeriju Austrijā, Vīnē darbi eksponēti starptautiska projekta ietvaros “In touch with our environment”.

Starptautiskos mākslas projektos un simpozijos piedalās kopš 2010. gada (Austrija, Vācija, Lietuva, Grieķija, Rumānija, Polija, Bulgārija). Darbi eksponēti ikgadējos Latvijas mākslas dzīves notikumos un kopizstādēs, starptautiskos projektos, kā “Atelier an der Donau”, Austrijā, K. Brankusi halle Rumānijas parlamenta ēkā, Gētes institūtā Freiburgā, Mončeo muzejs Palangā, Bosforas mākslas biennāle Vīnē, Balkānu glezniecības kvadrinnāle Bulgārijā, Vācijā, Grieķijā, Krievijā, Polijā, Somijā, Rumānijā, Zviedrijā.

Paralēli glezniecībai strādā arī ar lieta papīra masu, apglezno porcelānu, veido sīkplastiku.