Valsts konkursa fināls

1433

Ir noslēdzies šī gada svarīgākais notikums Latvijas mūzikas skolu stīgu instrumentu spēles audzēkņiem – vijolniekiem, altistiem, čellistiem un kontrabasistiem. Konkurss notika trijās kārtās – pirmajā kārtā piedalījās visi mūzikas skolu audzēkņi, no kuriem labākie tika izvirzīti dalībai reģionā. Reģionā jaunie mākslinieki, iegūstot 22-25 balles no 25 iespējamām tika izvirzīti dalībai Valsts konkursa finālā. Mūsu skolu Latvijas mērogā pārstāvēja trīs vijolnieces – I vecuma grupā Alisija Kondratenko, II grupā Nikola Zabjalo un III grupā Viktorija Tarnavska.

Jaunākajā grupā dalībniekiem bija jāatskaņo divi dažāda rakstura skaņdarbi. Alisija Kondratenko atskaņoja A. Jurjāna “Šūpļa dziesmu” un N.Baklanovas “Mazurku”. Alisija ar šo uzdevumu tika galā spoži (ieguva 19 balles), ņemot vērā to, ka ar vijoles spēli nodarbojas tikai no šī mācību gada sākuma un savā vecuma grupā konkurēja ar 1.-3. klašu spēcīgākajiem Latvijas mūzikas skolu audzēkņiem.

II vecuma grupā jaunie vijolnieki atskaņoja vienu izvērstas formas skaņdarbu vai tā daļu. Nikola Zabjalo atskaņoja E.Mollenhauera fantāziju “Paganīni zēns”’, ar savu priekšnesumu nopelnot 20,33 punktus un iegūstot 3.vietu!

III vecuma grupā audzēkņiem bija jāatskaņo gan izvērstas formas, gan brīvas izvēles skaņdarbs. Viktorija Tarnavska atskaņoja D.Kabaļevska Koncerta vijolei 1.daļu un J.Vītola Romanci. Ar iegūtiem 22,67 punktiem Viktorija ieguva 2.vietu!

Apsveicam jaunās vijolnieces ar panākumiem!

Sveicam arī audzēkņu pedagogus Kristīni Matuli, Jeļenu Isakovu un koncertmeistari Nataļju Ivanovu!