Veiksmīgi atklāta 2021.gada konkursu sezona mūziķiem

730
Ervīns Karavackis
Ervīns Karavackis

Pasaulslavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko dzimtajā pilsētā Daugavpilī ir noslēdzies viņam veltītais I Starptautiskais  Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss. Konkursā bija aicināti piedalīties mūziķi vecumā no 7 līdz 19 gadiem, atskaņojot brīvas izvēles skaņdarbus, komponētus ne agrāk kā 1970.gadā.

Pāri par 300 konkursantu no Kanādas, Vācijas, Portugāles, Indijas, Izraēlas, Somijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Moldovas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas iesūtīja savus video ierakstus, lai sacenstos dažādu mūzikas instrumentu spēles prasmēs.

Salaspils Mūzikas un mākslas skolu šajā konkursā pārstāvēja saksofonists Ervīns Karavackis. Lai gan piedaloties konkursos Ervīns ir uzkrājis gan pieredzi, gan prāvu balvu skaitu, patstāvīga ieraksta veidošana bija patiess izaicinājums. Tā kā klātienes mācības pašlaik nav atļautas, nebija iespējama arī tikšanās klātienē ar koncertmeistari. Skaņdarbs bija jāieskaņo ar pavadījuma ierakstu. Tas ir pilnīgi pretēji pierastajam, kad tieši koncertmeistars ir tas, kurš pielāgojas solistam. Tāpēc ir milzīgs prieks par Ervīnu, kura sniegumu attiecīgajā vecuma grupā žūrija novērtēja ar I pakāpes Diplomu!

Apsveicam Ervīnu, viņa skolotāju Zani Aišpuri un sakām paldies koncertmeistarei Patrīcijai Ciemesei!