Lindas Sīles meistarklase
Lindas Sīles meistarklase

Salaspils Mūzikas un mākslas skolā norisinājās eksperimentālā mākslas darbnīca Cita māksla”.

2013.gada 6.decembrī 12 mākslas nodaļas dalībniekiem bija iespēja iepazīties ar tādiem laikmetīgās mākslas veidiem kā performance, instalācija un video-instalācija. Savukārt darbnīcas praktiskajā daļā tapa mākslas skicītes darbiem, kas balstītas personīgo interešu izzināšanā.

Kā atzina darbnīcu dalībnieki – par šāda veida mākslu iepriekš informācijas nebija, taču tagad, redzot līdzīgus darbus pārsteigums nebūs vairs tik liels darbnīcas ir devušas nelielu atsperšanās punktu, lai iepazītu šodien aktuālo mākslu.

Darbnīcu vadīja māksliniece, mākslas pedagoģe un arī Salaspils Mūzikas un mākslas skolas absolvente Linda Sīle. Ideja par šādu izglītojošu aktivitāti radās redzot mākslas skolu audzēkņu darbības atrautību no reālās mākslas vides un mākslinieku darbības virzieniem. Vai darbnīcām būs turpinājums? Noteikti, jo kā pierāda 2013.gadā īstenotais mākslas darbnīcas ir viens no ceļiem, kā bērniem un jauniešiem saistošā veidā atklāt kultūras daudzveidīgās bagātības.

Šāda veida darbnīcas ir daļa no projekta Jūrkalnes laikmetīgās mākslas programma 2013 un to finansē Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Informāciju sagatavoja Linda Sīle