Mājas Blogs

Mācību gada noslēguma koncerts!

koncerts 1,2,3
koncerts 1,2,3

koncerts 123

1. klases audzēkņu koncerts Starptautiskajā ģimenes dienā

"Muzikālā ģimenes diena", 1.klases audzēkņu koncerts.
"Muzikālā ģimenes diena", 1.klases audzēkņu koncerts.
“Muzikālā ģimenes diena”, 1.klases audzēkņu koncerts.

Mākslas dienas

Mākslas dienas
Mākslas dienas
Mākslas dienas
Mākslas dienas

Konkurss-izstāde “Dzīve kā košums”

Darja Fjodorova, Renāte Zaļeškeviča ''Tuvošanās''
Darja Fjodorova, Renāte Zaļeškeviča ''Tuvošanās''

2023. gadā Aizputes Mākslas skola sadarbībā ar Mārtiņa Freimaņa fondu jau astoto reizi organizēja konkursu – izstādi “Dzīve kā košums”, šogad par tēmu “Mūzika un kustība”.
Konkursa dalībnieki savas idejas realizējuši miniatūrgrafikas un miniatūrtēlniecības darbos. Kopumā tika iesniegti un izstādē aplūkojami 232 grafikas un 92 tēlniecības darbi, to autori ir vecumā no 9 -18 gadiem un pārstāv 39 profesionālās ievirzes mākslas skolas visā Latvijā.

Priecājamies, ka plašajā konkursa darbu klāstā arī mūsu skolas audzēkņu veikums ir pamanīts un novērtēts: Atzinību tēlniecībā 9-11 gadu vecuma grupā ieguvušas Darja Fjodorova un Renāte Zaļeškeviča par kopdarbu “Tuvošanās”, savukārt grafikā 12-15 gadu vecuma grupā – Emīlija Līne.

Izstādi ar bērnu un jauniešu darbiem ir iespējams aplūkot Aizputes Mākslas skolas izstāžu zālē līdz 28. aprīlim pirmdienās, otrdienās, trešdienās un ceturtdienās no plkst. 14.00 līdz 18.00.

Attēlos redzami konkursam iesniegtie Salaspils MMS audzēkņu darbi tēlniecībā.

Konkurss “Mocīša darbnīca 17”

Jēkabs Baltruks
Jēkabs Baltruks

Noslēdzies bērnu un jauniešu vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Mocīša darbnīca 17” par tēmu “Mototūrisms”. Konkursa mērķis bija piesaistīt uzmanību motociklam kā transporta līdzeklim ceļojumā – mototūrismā, aktivizēt interesi par motociklu stiliem, dizainu.
Konkursa uzdevums bija attēlot kādu notikumu no sava ceļojuma, varbūt kopā ar ģimeni, draugiem, vai atpūtas brīdi, vai tikai sagatavošanās procesu, varbūt jau galapunktu. Konkursā piedalījās bērni un jaunieši individuāli četrās vecuma grupās no 7 līdz 25 gadiem, kā arī kolektīvi veidoti darbi vizuāli plastiskajā mākslā.
Konkursā kopumā iesniegti 223 darbi, piedaloties 245 dalībniekiem no 37 dažādām izglītības iestādēm.
Apsveicam mūsu skolas audzēkņus ar teicamu sniegumu vecuma grupā 10-12 gadi: Jēkabam Baltrukam par darbu “Vēsturisku objektu apskate” – 1. vieta, bet Arsenijam Šaškovam par darbu “Izraušanās pie dabas” – 2. vieta!
Sveicam arī skolotāju Ivetu Aigari!
Konkursa izstāde ir apskatāma līdz 2023. gada 6. martam, kad Bērnu un jauniešu centrā “IK Auseklis” notiks laureātu apbalvošanas pasākums.

8. martā koncerts ”Savi zēni”

Koncerts ''Savi zēni''
Koncerts ''Savi zēni''
Koncerts ''Savi zēni''
Koncerts ”Savi zēni”

Akordeona mūzikas festivāls Tīnūžos

Pauls Medveckis un Madara Upeniece
Pauls Medveckis un Madara Upeniece

3. februārī mūsu skolas jaunie akordeonisti Pauls Medveckis, Madara Upeniece, Taisija Ivanova un viņu skolotāja Tatjana Gajevska devās uz Tīnūžu Tautas namu, lai piedalītos 18. Pierīgas mūzikas skolu akordeona mūzikas festivālā. Šajos svētkos kopā pulcējās  dažāda vecuma jaunie akordeonisti no 12 mūzikas skolām. Festivāla dalībnieki uzstājās solo, ansambļos un visi kopā apvienotajā orķestrī. Pēc pandēmijas pauzes tā bija lieliska iespēja iepazīties ar savu vienaudžu muzikālo varēšanu un pats galvenais – gūt kopā muzicēšanas pieredzi un izbaudīt krāšņo koporķestra skanējumu. Par to bērniem bija īpašs prieks! Šie akordeona mūzikas svētki patiešām bija izdevušies.

Pauls Medveckis, Madara Upeniece, Taisija Ivanova un viņu skolotāja Tatjana Gajevska Tīnužu Tautas namā
Pauls Medveckis, Madara Upeniece, Taisija Ivanova un viņu skolotāja Tatjana Gajevska Tīnužu Tautas namā

Apģērbs ir vēstījums

Projekts
Projekts "Rāvēj slēdzēj"

No novembra līdz janvārim Salaspils Mūzikas un mākslas skolas 4.- 6.klašu audzēkņi strādāja pie šī gada Valsts konkursa tekstilā uzdevuma izveidot apģērbu kolekciju, paužot konkrētu vēstījumu. Sākumā tika runāts par apģērba nozīmi, aktualitātēm, kuras iestrādāt ideju skicēs. Tālāko uzdevumu varēja veikt individuāli vai grupā, un tas bija saistīts ar ideju realizāciju materiālā. Visa pamatā bija T krekls. Darba tapšanas procesā T krekli tika apgleznoti, batikoti, dekorēti, papildināti, plēsti, šūti, pīti un pārstrādāti. Gala rezultātā tapa interesanti darbi, kuri ir praktiski pielietojami – nēsājami.

 

Priecīgus Ziemassvētkus!

Mākslas nodaļā skates beigušās un 1. semestris noslēdzies ar jauku piparkūkošanu. Audzēkņi un skolotāja Gunta Lagzdiņa visiem novēl  priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Pasākumi