Mājas Blogs

Eiropas diena

Pavasara koncerts

2021. gada pavasara koncerta dalībnieku uzmanības lokā ir dzīvās dabas tēlu – dzīvnieku, putnu, kukaiņu un pat noslēpumainās ūdens pasaules – atspoguļojums dažādu laikmetu un tautību komponistu sacerējumos.

 

Audzēkņu uzņemšana 2021. /2022. mācību gadam

Salaspils MMS sienas mozaikas fragments
Salaspils MMS sienas mozaikas fragments

MŪZIKAS NODAĻĀ

7-8 gadus vecus bērnus uzņem 1. klasē:

 • Klavierspēlē;
 • vijoles spēlē.

8-10 gadus vecus bērnus uzņem 1. klasē:

 • akordeona spēlē;
 • ģitāras spēlē;
 • kokles spēlē;
 • flautas spēlē;
 • saksofona spēlē;
 • sitaminstrumentu spēlē.

6-7 gadus vecus bērnus uzņem sagatavošanas klasē.

VIZUĀLI PLASTISKĀS MĀKSLAS NODAĻĀ

9-10 gadus vecus bērnus uzņem 1. klasē

7-8 gadus vecus bērnus uzņem sagatavošanas klasē

Iesniegumus pieņem no 5 līdz 28. maijam:

 • elektroniski, izmantojot portālu lv, iesnieguma veidlapa – skolas mājas lapā salaspilsmms.lv;
 • uz skolas e-pastu: skola@salaspils.lv atsūtot aizpildītu iesnieguma veidlapu, parakstītu ar drošu elektronisko parakstu;
 • klātienē iesnieguma veidlapas var saņemt un nodot Līvzemes ielā 9
  darba dienās no plkst. 9.00 līdz 18.00 pie skolas dežuranta.

Tālrunis informācijai – 29471226.

Konsultācijas mūzikas nodaļā – 31. maijā.

Konsultācijas mākslas nodaļā – 1. jūnijā.

Iestājpārbaudījums mūzikas nodaļā – 2. jūnijā.

Iestājpārbaudījums mākslas nodaļā – 3. jūnijā.

Konsultācijas plānotas ZOOM platformā, iestājpārbaudījumi – ārtelpās.

Orientējošais laiks – plkst.18.00.

Precīza informācija tiks nosūtīta e-pastā 29. maijā.

Kur tad tu nu biji – 2021

Harijs Jurgensons, Gustavs Dosbergs
Harijs Jurgensons, Gustavs Dosbergs

Jau 9. reizi marta beigās norisinājās starptautiskais konkurss “Kur tad tu nu biji 2021”, kas kopš pirmsākumiem veidots, lai popularizētu latviešu tautas dziesmu un latviešu komponistu mūzikas aranžējumus klasiskajai ģitārai. Konkurss veltīts ģitārista Andra Kārkliņa piemiņai, tā idejas autors ir ģitārists, ģitārspēles pedagogs Andris Grīnbergs. Ik gadu konkurss tiek rīkots kā ģitāristu nedēļa, kuras ietvaros tiekas topošie jaunie ģitāristi, viņu pedagogi un profesionāļi – ģitārspēles meistari.

Ir milzīgs prieks, ka konkursu dzīve nav apstājusies šajā laikā. Jau pagājušajā gadā “KTTNB” bija viens no retajiem konkursiem, kuru neatcēla, bet kurš ārkārtējās situācijas laikā norisinājās attālināti – video formātā, tādējādi dodot konkursantiem pavisam jaunu pieredzi. Arī šogad no 31. marta varējām sekot konkursantu sniegumam, izvirzīt savus favorītus platformā Youtube.

Piedalīties konkursā varēja plašs interesentu loks – kā mūzikas skolu audzēkņi, tā arī privātskolēni, interešu izglītības audzēkņi, mūzikas vidusskolu audzēkņi un arī pedagogi. Dalībnieki tika dalīti un vērtēti grupās gan pēc klasēm, vecuma, gan līmeņa. Konkursam notiekot attālināti, tajā piedalījās ne tikai starptautiska žūrija, bet arī dalībnieki no dažādām valstīm.

Mūsu skolu konkursā pārstāvēja 5. ģitāras spēles klases audzēknis Harijs Jurginsons, iegūstot 2. vietu savā klašu grupā, un 6. ģitāras spēles klases audzēknis Gustavs Dosbergs, arī iegūstot 2. vietu 6. / 7. klašu grupā.

Konkursu vērtēja Igors Šošins (žūrijas priekšsēdētājs, BY), Aivars Hermanis (LV), Reinis Krūziņš (LV), Vladimirs Kudrins (LV) un Andris Grīnbergs (LV).

Šogad konkursa žūrija uzsāka jaunu tradīciju – piešķīra balvu, meistarklasi – video nodarbību kādam tās izvēlētam konkursa dalībniekam. Milzīgs pārsteigums un patiess prieks, ka žūrijas pārstāvis Vladimirs Kudrins balvu piešķīra mūsu skolas audzēknim Harijam Jurginsonam par Leo Brauera skaņdarbu “Viena diena novembrī”.

Apsveicam mūsu skolas zēnus Hariju un Gustavu ar lieliskajiem rezultātiem un sakām paldies viņu skolotājai Ivetai Āboliņai! Paldies arī Andrim Grīnbergam par interesantu un radošu konkursa organizēšanu citādā – attālinātā formātā, tādējādi turpinot brīnišķīgo un katru gadu gaidīto tradīciju, kaut arī šobrīd attālināti, bet tomēr tikties, pulcēt vienkopus ģitārspēles entuziastus, rast iespēju muzicēt, iedvesmot, mācīties vienam no otra un mudināt attīstīt un pilnveidot ģitāras spēles prasmes.

Uz tikšanos nākamgad – jau desmitajā “Kur tad tu nu biji 2022”!

Karikatūru zīmēšanas konkurss “Pa-smejies!”

Maksims Funtikovs, Dižķibele-mājsēde
Maksims Funtikovs, Dižķibele-mājsēde

Ķekavas novadpētniecības muzejs, aktīvi popularizējot karikatūru kā mākslas žanru, no 2010. gada organizē skolēnu karikatūru zīmēšanas konkursu „Pa-smejies!”, kurā kā Galvenā Godalga tiek pasniegta Edgara Ozoliņa piemiņas balva.
Šī gada konkurss ar tēmu “Dižķibele – mājsēde” tapis sadarbībā ar studiju “Karikatūristi.lv” un SIA “Pellia a Gusto”, tam tika iesūtīti 775 skolēnu darbi no 106 Latvijas skolām. Galvenie vērtēšanas kritēriji bija uzzīmētā darba ideja, aktualitāte un oriģinalitāte. Žūrijas komisijai – karikatūristiem Z. Zaharānam, Dz. Melnim, G. Šļūkam, K. Auzenbergam un J. Bulikinai – nebija viegls uzdevums izvērtēt visu iesūtīto darbu klāstu un noteikt konkursa uzvarētājus.

Ar gandarījumu paziņojam, ka Salaspils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņa Maksima Funtikova darbs, novērtēts ar Atzinību, iekļuva 1.- 4. klašu grupas trīs labāko darbu izlasē.
Apsveicam Maksimu Funtikovu, sakām paldies skolotājai Mārai Veitnerei par audzēkņu sagatavošanu konkursam!
Pašlaik ir iespēja nobalsot par labāko iesūtīto darbu https://www.facebook.com/karikatursti.lv
Autors, kura zīmējums saņems visvairāk “patīk”, saņems skatītāju simpātiju balvu no studijas “Karikatūristi.lv”

Par mājsēdi ar smaidu

Par mājsēdi ar smaidu
Par mājsēdi ar smaidu Tīna Kristiana Dansone

Veiksmīgi atklāta 2021.gada konkursu sezona mūziķiem

Ervīns Karavackis
Ervīns Karavackis

Pasaulslavenā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma pamatlicēja Marka Rotko dzimtajā pilsētā Daugavpilī ir noslēdzies viņam veltītais I Starptautiskais Mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss. Konkursā bija aicināti piedalīties mūziķi vecumā no 7 līdz 19 gadiem, atskaņojot brīvas izvēles skaņdarbus, komponētus ne agrāk kā 1970.gadā.

Pāri par 300 konkursantu no Kanādas, Vācijas, Portugāles, Indijas, Izraēlas, Somijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, Moldovas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas iesūtīja savus video ierakstus, lai sacenstos dažādu mūzikas instrumentu spēles prasmēs.

Salaspils Mūzikas un mākslas skolu šajā konkursā pārstāvēja saksofonists Ervīns Karavackis. Lai gan piedaloties konkursos Ervīns ir uzkrājis gan pieredzi, gan prāvu balvu skaitu, patstāvīga ieraksta veidošana bija patiess izaicinājums. Tā kā klātienes mācības pašlaik nav atļautas, nebija iespējama arī tikšanās klātienē ar koncertmeistari. Skaņdarbs bija jāieskaņo ar pavadījuma ierakstu. Tas ir pilnīgi pretēji pierastajam, kad tieši koncertmeistars ir tas, kurš pielāgojas solistam. Tāpēc ir milzīgs prieks par Ervīnu, kura sniegumu attiecīgajā vecuma grupā žūrija novērtēja ar I pakāpes Diplomu!

Apsveicam Ervīnu, viņa skolotāju Zani Aišpuri un sakām paldies koncertmeistarei Patrīcijai Ciemesei!

Sadraudzības koncerts “Mana mīļā flauta”

Piektdien, 2021. gada 12.martā, jau piekto reizi norisinājās Bauskas, Salaspils, Ropažu un Vecumnieku Mūzikas un mākslas skolu audzēkņu sadraudzības koncerts “Mana mīļā flauta”. Lai gan šoreiz satikšanās notika virtuālā formātā, tā bija ne mazāk aizraujoša!

Pēdējās nedēļas ir bijušas ļoti darbīgas – katrs audzēknis mājas apstākļos iespēlēja savu skaņu celiņu kopīgajam skaņdarbam, vēlāk uzfilmēja arī video. Tālāk sekoja skolotāju uzdevums to visu “salikt kopā”, izveidojot nelielu virtuālu koncertu.

Flautas skolotājas, grupas „Svīres” dalībnieces, katru gadu sadraudzības koncertam izveido jaunus aranžējumus kādai latviešu tautasdziesmai un populārai melodijai no kinofilmām vai popmūzikas.

Šogad jaunāko klašu audzēkņi atskaņoja Salaspils MMS flautas skolotājas Madaras Behmanes apdari latviešu tautas dziesmai “Trīs rītiņi saule lēca”, bet vecāko klašu mūziķi izpildīja leģendārās komiķu apvienības “Monty Python” dziesmu “Always look on the bright side of life” /”Vienmēr skaties uz dzīves gaišo pusi”’/ Bauskas un Vecumnieku MMS flautas skolotājas Zanes Jurēvicas aranžējumā. Šajā reizē ansambļa priekšnesumus īpašus padarīja tas, ka jaunie mūziķi tikai koncerta laikā pirmo reizi dzirdēja, kā tas skan kopā ar pārējiem.

Sadraudzības koncertā šogad piedalījās 40 flautas spēles audzēkņi. Koncertā bija dzirdami arī solo priekšnesumi un motivējoši sveicieni.

Sirsnīgs paldies Ropažu MMS flautas skolotājai Santai Grigorjevai par visa materiāla apvienošanu labskanīgā rezultātā!

Novēlam, lai šis virtuālais saulstariņš uzmundrina, priecē un liek pasmaidīt, dodoties pavasara brīvdienās, lai sakopotu spēkus atlikušajam mācību gadam!

Zane Jurēvica, Madara Behmane

 

Virtuālais sadraudzības koncerts “Mana mīļā flauta”

Virtuālais sadraudzības koncerts
Virtuālais sadraudzības koncerts "Mana mīļā flauta"
Virtuālais sadraudzības koncerts"Mana mīļā flauta"
Virtuālais sadraudzības koncerts”Mana mīļā flauta”

Koncerts “Spēlē tikai zēni”

Muzikāls sveiciens 8.martā mīļajām māmiņām, omītēm, krustmātēm, skolotājām un draudzenēm. 2021.gadā no mājām.

 

Pasākumi