Mājas Blogs

Priecīgus Ziemassvētkus!

Mākslas nodaļā skates beigušās un 1. semestris noslēdzies ar jauku piparkūkošanu. Audzēkņi un skolotāja Gunta Lagzdiņa visiem novēl  priecīgus Ziemassvētkus un laimīgu Jauno gadu!

Ziemassvētku koncerts “Sniga sniegi”

Ziemassvētku koncerts
Ziemassvētku koncerts "Sniga sniegi"
Ziemassvētku koncerts "Sniga sniegi"
Ziemassvētku koncerts “Sniga sniegi”

LATVIEŠU MŪZIKAS KONCERTS

LATVIEŠU MŪZIKAS KONCERTS
LATVIEŠU MŪZIKAS KONCERTS
LATVIEŠU MŪZIKAS KONCERTS
LATVIEŠU MŪZIKAS KONCERTS

Izstāde “Lai top!”

Izstāde
Izstāde "Lai top!"

Salaspils Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu darbu izstādē skatāmi skolotājas Ivetas Aigares audzēkņu keramikas darbi, kā arī skolotāju Antras Ivdras un Evijas Mitkus audzēkņu glezniecības un grafikas stājdarbi, kas tapuši, pielietojot dažādas tehnikas un materiālus.

Keramikas darbi pārsvarā radīti iepriekšējā mācību gadā. Tie ir dažādi lietišķās mākslas priekšmeti ar augu un ziedu motīviem, kuri tapuši, iespaidojoties no dabas un apkārtējās vides. Izstādē apskatāmi cilnī veidoti portreti un Rīgas skatu sērija.

Mācību procesā audzēkņi pētījuši keramikas attīstības vēsturi un radījuši interpretāciju par neolīta, sengrieķu keramikas traukiem.

Funkcionālā dizaina tēma tiek risināta vāzēs ar dekoru, izmantojot caurumu izgriezumus kā ornamentu rakstus.

Interesantas kompozīcijas vērojamas grāmatu vāku dizainā. Katrs audzēknis aizrautīgi darbojies keramikas materiālā pie paša izvēlētas grāmatas ilustrēšanas.

Izstāde “Avots”

Izstāde
Izstāde "Avots"

Ar priecīgu satraukumu Jaņa Rozentāla Mazās Mākslas skolas 9.klase šogad maijā aizstāvēja savus Radošos Nobeiguma darbus eļļas tehnikā.

Darbu vadīja gleznotāja Ieva Spalviņa. Jaunieši savās kompozīcijās pievērsās AVOTA tēmai, risinot to arī simboliski plašāk dažādās figurālās kompozīcijās, kur avots ir gan gaisma, gan zināšanas, gan maza bērna “avotiņš”, iztikas avots un dzīves veids.

Meklējot risinājumus savai idejai, jaunieši veidoja ļoti daudzas skices – gan melnbaltās, gan spoguļattēlā, gan dažādās krāsu gammās un laukumu ritmos, gan ar pildspalvu u.c. materiāliem. Veiksmīgākās skices tika eksponētas uz atsevišķa kartona.

Šo darbu ekspozīciju Salaspils Mūzikas un mākslas skolas telpās iekārtoja Ieva Spalviņa, Ilgnese Avotiņa un Antra Ivdra, kurai no sirds pateicamies par ielūgumu un izstādes iespēju.

Veiksmi un turpmāko sparu vēlot – Ilgnese Avotiņa

Sagatavošanas klases audzēkņu darbu izstāde “Brīnumputni”

Izstāde
Izstāde "Brīnumputni
Izstāde "Brīnumputni
Izstāde “Brīnumputni

Konkurss “Priekules Ikars”

Anna Gulbe
Anna Gulbe "Līdz debesīm", pēc žūrijas vērtējuma, kategorijā Zīmēšanā, vecuma grupā 14-16 gadi, piešķirta 3. vieta.
Šogad Priekules Mūzikas un mākslas skolas rīkotais 9. Vizuāli plastiskās mākslas konkurss “Priekules Ikars” tika organizēts attālināti, un tajā bija aicināti piedalīties bērni un jaunieši vecumā no 4 līdz 16 gadiem,  kuri izdomājuši un radījuši  vizuālo tēlu BALVA LIDOTĀJAM, kāda pienāktos Ikaram par lielo uzdrīkstēšanos – pacelties spārnos un lidot kā putnam.
Konkursa žūrijas vērtējumam tika iesniegti 326 gleznošanas, grafikas un zīmējuma, datorgrafikas un trīsdimensiju darbi. Žūrija savu lēmumu ir paziņojusi.
Zīmēšanā, vecuma grupā 14-16 gadi Salaspils Mūzikas un mākslas skolas audzēknēm Annai Gulbei par darbu “Līdz debesīm” piešķirta 3. vieta, bet Jūlijai Beikmanei par darbu “Virs putniem” – Atzinība. Apsveicam Annu, Jūliju un viņu skolotāju Eviju Mitkus!
Žūrijas lēmums ir zināms, taču līdz 28.oktobrim turpinās skatītāju simpātijas balsošana. Apskatiet konkursa darbus un izvēlēties savu favorītu! 

Preiļos pasniegta Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā

Jazepa pigozna balvas latvijas ainavu gleznieciba pasniegsanas ceremonija. Preili.LV, foto V.Agurjanovs
Jazepa pigozna balvas latvijas ainavu gleznieciba pasniegsanas ceremonija. Preili.LV, foto V.Agurjanovs

Šī gada 17. septembrī jau astoto gadu pēc kārtas Preiļos tika pasniegta Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā.

Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā dibināta 2015. gadā, tās pasniegšanu iedibināja Rīgas dome un Preiļu novada dome sadarbībā ar Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Sv. Pētera baznīcas pārvaldi, Preiļu vēstures un lietišķās mākslas muzeju, Latvijas Zinātņu akadēmiju, Latvijas Mākslas akadēmiju, Jāņa Anmaņa jauno talantu atbalsta fondu, un idejas autoriem – kinorežisoru un gleznotāju Jāni Streiču un māksliniekam Jāni Anmani un Jāni Strupuli. Balvas mērķis ir turpināt attīstīt un popularizēt Latvijas ainavu glezniecību, kā arī vienot Latvijas galvaspilsētas un novadu kultūras dzīvi.

Šogad Jāņa Strupuļa veidoto laureāta medaļu, Zelta diplomu un Preiļu novada domes piešķirto naudas balvu 3000 eiro par darbu “Trīs vītoli ar rietošu sauli” saņēma mākslinieks Indulis Landaus.

Jau piekto gadu arī jaunajiem talantiem bija iespēja parādīt savu veikumu un pretendēt uz balvu jauniešiem Latvijas ainavu glezniecībā. Pirmā un otra vieta šogad piešķirta PIKC Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” audzēkņiem Egilam Govilovam un Jelizavetai Bogdanovai, bet trešajā vietā ierindojās Salaspils Mūzikas un mākslas skolas ped. Antras Ivdras audzēkne Anna Gulbe un mājiniece – Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkne Oļesja Romančuka.
Jauno mākslinieku konkursa izstādes darbi apskatāmi Preiļu Mūzikas un mākslas skolas 2. stāva zālē.

Zināmi zīmējumu konkursa mākslas skolām “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” rezultāti

Atzīmējot Latvijas Bankas simtgadi, no 2022. gada 22. februāra līdz 10. maijam
Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Banka aicināja ikvienu Latvijas
mākslas skolu audzēkni piedalīties zīmējumu konkursā “Mūsu pasaule, mūsu
nākotne”.

Kopā tika iesūtīti vairāk nekā 900 mākslas darbi, kuru autori ir bērni un jaunieši no
visas Latvijas mākslas skolām. Lielā atsaucība žūrijas locekļus ne tikai iepriecināja un
patīkami pārsteidza, bet arī lika nopietni pastrādāt pie konkursa darbu izvērtēšanas
un rezultātu apkopošanas.

Salaspils Mūzikas un mākslas skolas 6 audzēkņu- Eleonoras_Groznajas, Sofijas
Ikvildes, Janas Rumjancevas, Sandras Ezeras, Letīcijas Tīnas Boles un Elizabetes
Lapiņas darbi ir žūrijas atlasīto 369 interesantāko vidū un tiks iekļauti vienotā vides
objektā “Mūsu saule”, kas būs apskatāms pie Latvijas Nacionālā mākslas muzeja
Latvijas Bankas simtgadei veltītās izstādes “Vērtību zīmes” norises laikā no 2022.
gada 9. oktobra līdz 2023. gada 15. janvārim..

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un Latvijas Banka izsaka pateicību zīmējumu
konkursa mākslas skolām “Mūsu pasaule, mūsu nākotne” dalībniekiem!

 

Mācību gada atklāšana

Mācību gada atklāšana 2022
Macibu gada atklasana 2022
Mācību gada atklāšana 2022

Pasākumi